Публікації

    Усі нині сущі в Україні покоління багато навчалися історії, але не знали її. А вона - бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Але з неї належить вичерпати багато солоної від горя і сліз води. Багатовікова історія українського народу - це насамперед літопис життя народу - великомученика, на долю якого випало багато лиха.  Найбільших втрат зазнала Україна саме у XX столітті. Жахливим злочином проти народу став штучний голод 1932 -1933 років, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам'яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях. Пропонуємо Вашій увазі ознайомитися з матеріалами, які представлені на книжковій виставці "Скорботні сторінки нашого народу" .Виставка - спомин допоможе Вам краще пізнати ті трагічні події в житті народу.

"Героїв країна - моя Україна"

Зображення
  З нагоди Дня Гідності та Свободи, що відзначається  в Україні 21 листопада, у відділі сектору абонементу розгорнуту книжкову виставку "Героїв країна - моя Україна" . Цього дня в нашій державі віддають шану патріотизму та мужності громадян, які були учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 - 2014 років стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та прагнень до європейського майбутнього.

"Мова народу - його святиня" ( до Дня української писемності та мови)

Зображення
 Плекаємо мову ми з колиски, Тендітно, мов сонця відблиски. Й крок за кроком нам дарує життя  Мова - яскраве світило буття. Мова - юна зоря світанкова,  Цілюща вона, як роса ранкова. Бережімо прадідів пісні та вірші,  Бо мова, як дзеркало нашої душі!   День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Дата 9 листопада припадає і на вшанування пам'яті Нестора літописця, адже, за інформацією вчених, саме з його праць починається українська мова. Мова - душа нації, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. У день української писемності та мови за традицією стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки та Ліги українських меценатів.Щиро вітаємо всіх українців зі святом мови.Захищаймо і утверджуймо калинове слово, яке єднає наш народ.

"Здорове харчування - запорука здоров'я"

Зображення
  Сьогодні, 20 жовтня  –   Міжнародний день кухаря . Ці люди роблять наше життя смачнішим і ситнішим, тому пропустити це свято ми не можемо. Хочете дізнатися більше про це смачне торжество? Цікаві факти про свято     У сі знають, що обов’язковий елемент кухарського одягу –  ковпак.  Але коли та де з’явилася ця цікава задумка? У ХVII столітті англійський король виявив у тарілці з супом муху! Розгнівавшись, монарх вирішив контролювати всіх кухарів за допомогою спеціальної людини, яка повинна була стежити за порядком на кухні. Та людина й придумала правило носіння ковпаків. Факти вперто підтверджують, що  найуспішніші кулінари – це чоловіки, а не жінки.  Можливо, причина цього приховується у тому, що смакова чутливість у чоловіків вища, ніж у представниць прекрасної статі. Найкращі традиції Дня кухаря –  встановлення рекордів для Книги рекордів Гіннесса:   найбільша піца, хот-дог, морозиво. Кухарі вельми винахідливі щодо цього, а перспектива закарбувати своє ім’я в історії кулінарії

"Усі навічно гідні слави"

Зображення
  14 жовтня український народ відзначатиме декілька свят водночас  - День Пресвятої Богородиці,  День українського козацтва та День захисника України. День захисника України - свято, яке увібрало в себе багаті й славні традиції предків, уособлює  мужність і хоробрість оборонців та визволителів нашої рідної землі на всіх етапах її історії. Це свято мужності і патріотизму, історії і добра. Це свято не лише чоловіків, це свято усіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це - свято України.   Від усієї душі бажаємо Вам здоров'я та твердості духу, енкргії та оптимізму, козацької відваги, мужності та слави, увінчаної віками.                                                            

В Україні осінь, осінь золота!

Зображення
  Літо промайнуло непомітно.Попереду затишні вечори з теплими пледами, запашним чаєм, ароматною кавою і, звичайно ж, книжками. Пропонуємо обрати свою книжку для осіннього читання.

Осіннє рівнодення

Зображення
У 2020 році день осіннього рівнодення припадає на 22 вересня. У цей час тривалість дня і ночі одинакові. Після осіннього рівнодення день помітно зменшується, поступаючись місцем ночі. З цього часу день буде щоразу ставати коротшим, аж до настання зимового сонцестояння – у цьому році 21 грудня.День осіннього рівнодення – це день астрономічного початку осені. Осіннє рівнодення стається тоді, коли Сонце перетинає екватор і переходить з північної півкулі в південну. Відповідно, для жителів південної півкулі настає весняне рівнодення. Жителі північної півкулі переходять на зимовий час. Що цікаво, у день осіннього рівнодення Сонце вранці піднімається строго на сході, а ввечері сідає строго на заході. З настанням осіннього рівнодення, світловий день скорочується, а ночі навпаки стають довшими. З цього дня починається друге бабине літо. У народі цю пору називають "золота осінь", яка триває аж до 14 жовтня. В цей час починається осінній листопад, а перелітні птахи відлітають на півде

"Збережи небо: захисти себе - захисти озоновий шар"

Зображення
  19 грудня 1994 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про день підписання Монреальського протоколу (у 1987 році) про речовини, що руйнують озоновий шар, враховуючи необхідність збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолетового проміння на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті. Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.Бібліотека радить переглянути такі книги. 1. Астрокіт, П. Космо Куди зникає Сонце вночі? З чого зроблені зорі та як вони виникли? Ми самотні у Всесвіті чи десь там, на далекій планеті, є ще один хлопчик або дівчинка, що дивиться в небо й розмірковує точнісінько про те саме? Наш Всесвіт дуже складний. Час відірватися від Землі й дослідити межі космосу!Разом із мудрим професо