Публікації

Ми – люди миру, зранені війною, Ми – люди миру, зранені війною, Заповідаєм покликом святим: Шануймо тих, хто не вернувся з бою! Уклін доземний воїнам живим! Спасибі, солдати, за подвиг століть, Якому нема і не буде ціни, За право і щастя родитись і жить, І сіяти жито на митні лани… Б.Олійник Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони- святиня нашої пам’яті . Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.

"Чорнобиль...Пам'ять...Подвиг..." (до 35х-роковин Чорнобильської трагедії)

Зображення
В історії нашого народу чимало скорботних дат,спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них - 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія.Пройшло тридцять п'ять років з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.Ця біда назавжди залишиться у пам'яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.Ця дата назавжди залишиться в пам'яті людства.

"Вітрила Лесиної Долі" ( до 150- річчя від дня народження Лесі Українки)

Зображення
ДО 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає... Леся Українка25 лютого 1871 року народилася Леся Українка (Лариса Косач) – славетна українська письменниця, поетеса і громадський діяч. «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...» саме ці слова максимально відкривають людину, жінку, поетесу. І саме ці слова, ніби смужкою проходять і через її життя. Адже все, що випадає на її долю, можливо пройти, прожити, пролетіти, маючи в серці таку сильну жагу до життя. Геній Лесі Українки розкрився перед світом насамперед у високохудожньому звучанні національної ідеї, гарячій любові до рідного краю, яка полягала в обороні прав народу до незалежного національного і державного життя. Поетеса вийшла за межі традиційних тем. ЇЇ творчість охоплювала широке поле світових мотивів, тому стала вагомим художнім здобутком світової культури.

"Полинова зоря Валер'яна Підмогильного"

Зображення
02.01.1901 Народився Валер’ян Підмогильний, прозаїк, перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського "розстріляного відродження"; автор роману "Місто" (1928). 1920–1921 вчителював у Павлограді та Дніпрі. Друкуватися почав ще в шкільні роки під псевдонімом Лорд Лістер. До першої збірки "Твори. Т. 1." (1920), увійшло 9 оповідань: "Важке питання", "Ваня", "Гайдамака", "Дід Яким", "Добрий Бог", "На іменинах", "На селі", "Пророк", "Старець". 1921 переїхав до Києва, працював бібліографом Книжкової палати. 1921–1923 у голодні роки залишив місто й викладав українську мову та політосвіту у Ворзельській трудовій школі. В оповіданнях "Собака" (1920), "Проблема хліба" (1922), "Син" (1923) йдеться саме про голод 1921–1923 років в УСРР. 1923 повернувся до Києва й активно включився в культурно-мистецьке життя. Був організатором і членом лі

"Ми у Соборній Україні"

Зображення
Соборність України – одна з важливих тем історії України. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У слові «соборність» ми чуємо слово «собор». Ще великий український класик Олесь Гончар закликав: «Бережіть собори душ наших!». Поняття «Соборність» з’явилось у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно недавно. Вона не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації - неодмінна умова її розвитку та процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього с

"Люди потребують милосердя"( до Міжнародного дня людей з особливими потребами)

Зображення
  3 грудня – Міжнародний день інвалідів. За офіційними даними, близько 10% населення світу, або 650 млн людей є інвалідами. У 1992 році, в кінці «Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй» (1983-1992 роки) Генеральна Асамблея проголосила 3 грудня «Міжнародним днем інвалідів».  Це десятиліття було періодом підвищення інформованості і вживання заходів в цілях покращення становища інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей. Пізніше Асамблея закликала держави - члени проводити заходи в підтримку цього Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю. Проведення 3 грудня «Міжнародного дня інвалідів» спрямовано на посиленні уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, посиленні уваги суспільства до переваг які воно отримує від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Мета, заради якої був проголошений цей день, - повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті

"Свічка плакала в скорботі" (До Дня жертв Голодомору)

Зображення
    Усі нині сущі в Україні покоління багато навчалися історії, але не знали її. А вона - бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Але з неї належить вичерпати багато солоної від горя і сліз води. Багатовікова історія українського народу - це насамперед літопис життя народу - великомученика, на долю якого випало багато лиха.  Найбільших втрат зазнала Україна саме у XX столітті. Жахливим злочином проти народу став штучний голод 1932 -1933 років, який за механізмом творення і страхітливими наслідками слід занести до книги трагічних дат в історії людства. Він живе у пам'яті очевидців, жагучим болем відгукується у їхніх серцях. Пропонуємо Вашій увазі ознайомитися з матеріалами, які представлені на книжковій виставці "Скорботні сторінки нашого народу" .Виставка - спомин допоможе Вам краще пізнати ті трагічні події в житті народу.

"Героїв країна - моя Україна"

Зображення
  З нагоди Дня Гідності та Свободи, що відзначається  в Україні 21 листопада, у відділі сектору абонементу розгорнуту книжкову виставку "Героїв країна - моя Україна" . Цього дня в нашій державі віддають шану патріотизму та мужності громадян, які були учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 - 2014 років стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та прагнень до європейського майбутнього.